Tegoroczny sezon startowy mali sportowcy z łebskiej sekcji Klubu Kara-te Shotokan w Lęborku mogą uważać za rozpoczęty na bardzo dobrym poziomie i z wysokimi wynikami. Dnia: 19.03.2016r. w Chociwlu (k. Szczecina) odbył się XI Otwarty Turniej Karate WKF „Awaraza Cup 2016”. W zawodach tych wzięło udział 275 zawodników z 14 klubów Polski oraz jeden zagraniczny (z Egiptu). Nasz Klub Karate Shotokan Lębork zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Szymon Sołtys z kl.I A SP Łeba zdobył na tym turnieju brązowy medal w kon-kurencji kumite – bezpośredniej walki z przeciwnikiem. Dawid Rostkowski z kl.I Gimnazjum w Łebie wywalczył złoty medal i puchar w konkurencji kumite.

W dniu: 16.04.2016r. w Bydgoszczy odbyły się jedne z najważniejszych i największych w Polsce zawodów Karate WKF – XV Międzynarodowy Turniej Karate „Central Europe Open”. Zawody te organizowane są przez jeden z najlepszych Klubów Karate w Polce: Bushi-Do Bydgoszcz. W turnieju wzięło udział 408 zawodników z 38 klubów z Polski, Rosji, Niemiec oraz Ukrainy. Nasz Klub Karate Shotokan Lębork uplasował się na bardzo wysokim: 3 miejscu w ogólnej klasyfikacji medalowej turnieju. Do osiągnięcia tego świetnego wyniku wydatnie przyczynili się mali zawodnicy z Łeby: Szymon Sołtys (kl.I A SP Łeba) zdobył złoty medal w konkurencji kata (formy i walki z „cieniem”) i brązowy medal w konkurencji kumite, Agnieszka Gumienna (kl.I A SP Łeba) zdobyła srebro i brąz w kumite, Konrad Gumienny (kl.III B SP Łeba) srebrny medal w kumite, zaś Dawid Rostkowski z kl.I Gimnazjum w Łebie wywalczył złoty i brązowy medal w kumite.